KODIS

Pojeďte na výlet na Slezskou Hartu

V Moravskoslezském kraji existuje řada zajímavých a turisticky atraktivních míst, kam dosud bylo možné se dopravit pouze individuálně, tj. osobním autem nebo případně na kole. Pro ty, kteří auto nemají a na kole si na delší trasu netroufnou, jsme připravili na letošní letní sezónu několik novinek v rámci veřejné dopravy.

Pod vyhaslou sopkou Velký Roudný se rozlévají vody malebné přehrady Slezská Harta, která stojí jistě za návštěvu. Dopravíme vás až do Leskovce nad Moravicí, odkud se můžete vypravit na procházku k přehradní hrázi nebo po naučné stezce Zatopené osudy, případně až k restaurované vápenné peci.

Až do konce září si tam můžete udělat výlet vlakem a autobusem např. z Ostravy nebo Opavy. Z Ostravy-Svinova vyrazíte rychlíkem linky R27 s odjezdem v 8.00, na opavském východním nádraží pak přestoupíte v 8.33 do autobusu linky 266, kterým dojedete v 9.21 až na konečnou zastávku Leskovec nad Moravicí, rozc. Bohdanovice. A odtud je to k vodě již jen pár kroků.

Zpět autobus odjíždí v 16.30 do Opavy a odtud pak v 17.37 do Ostravy-Svinova opět rychlíkem linky R27 s příjezdem v 17.59.

A na kolik vás takový výlet přijde? Na 24hodinovou celosíťovou jízdenku ODIS za 200,– Kč může po dobu hlavních letních prázdnin (tj. do 31.8.) cestovat až 5 cestujících, z nichž však nejvýše dva  mohou být starší 15 let. Po 1.9. lze takto cestovat pouze o víkendech nebo státem uznaných svátcích.