KODIS

Pojeďte na výlet na Sovinec

Nedávno jsme zveřejnili tip na výlet k přehradě Slezská Harta s využitím veřejné dopravy. Dalším tipem pro ty, kteří auto nemají a na kole si na delší trasu netroufnou, je návštěva hradu Sovinec, ležícího na samém západním pomezí našeho kraje. Donedávna nebylo možné tento zajímavý a půvabný hrad navštívit veřejnou dopravou, nyní však již tato možnost existuje.

O víkendech si tam můžete udělat výlet vlakem a autobusem např. z Ostravy nebo Opavy. Z Ostravy-Svinova vyrazíte vlakem linky S1 s odjezdem v 6.45 do Opavy, zde přestoupíte do dalšího vlaku linky S10 s odjezdem v 7.39 a pojedete až do Rýmařova (pozor, posaďte se do motorového vozu, přívěsný vůz se v Bruntále odpojuje), na rýmařovském nádraží pak přestoupíte v 9.45 do autobusu linky 912, kterým dojedete v 10.27 až na konečnou zastávku Jiříkov,Sovinec. A odtud je to k hradu již jen pár kroků.

Zpět autobus odjíždí v 15.40 do Rýmařova a odtud pak v 16.24 vlak do Opavy a z Opavy další vlak v 18.42 s příjezdem do Ostravy-Svinova v 19.13.

A na kolik vás takový výlet přijde? Na 24hodinovou celosíťovou jízdenku ODIS za 200,– Kč může po dobu hlavních letních prázdnin (tj. do 31.8.) cestovat až 5 cestujících, z nichž však nejvýše dva  mohou být starší 15 let. Po 1.9. lze takto cestovat pouze o víkendech nebo státem uznaných svátcích.