KODIS

Výluka na lince S1 ve dnech 1. 7. – 13. 10. 2021

Vážení cestující,

z důvodu nepřetržité opravy mostu mezi železničními stanicemi Ostrava-Kunčice – Ostrava-Vítkovice bude změněna organizace provozu linky S1 od 1. 7. do 13. 10. 2021.

Vlaky linky S1 budou vedeny odklonem z železniční stanice Ostrava-Kunčice přes zastávku Ostrava-Stodolní do stanice Ostrava-Svinov a opačně.

Z Ostravy-Kunčic do městské části Ostrava-Jih bude zavedena náhradní autobusová doprava vedená přes zastávku Ostrava, Vítkovice, kolonie Jeremenko do zastávky Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika. Železniční stanice Ostrava-Vítkovice nebude po celou dobu výluky obsluhována osobní železniční dopravou ani náhradní autobusovou dopravou.

Výlukový jízdní řád vlaků linky S1 přes zastávku Ostrava-Stodolní naleznete zde.

Výlukový jízdní řád autobusů náhradní dopravy ze stanice Ostrava-Kunčice do zastávky Ostrava, Hrabůvka Poliklinika naleznete zde.

Datum: nepřetržitě 1. 7. – 13. 10. 2021

Úsek: Ostrava-Kunčice – Ostrava-Svinov.

Doba konání výluky: nepřetržitě od 1. 7. 00:01 do 13. 10. 23:59.

Důvod výluky: oprava mostu na trati, zvýšení bezpečnosti železničního provozu, udržení technického stavu trati.

Předpokládané zpoždění vlaků po projetí vyloučeným úsekem: 0–10 minut.

O jednotlivých přípojích  se lze informovat u vlakového doprovodu.

Vlaky budou nahrazeny NAD. Stanoviště NAD je následující:

  • Ostrava-Kunčice – před staniční budovou,
  • Ostrava-Vítkovice – autobusová zastávka Ostrava, Vítkovice, kolonie Jeremenko,
  • Ostrava-Vítkovice – autobusová zastávka Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika.

Důležité otázky, odpovědi a tipy pro vaši cestu:

  1. Cestuji z Opavy do Ostravy-Vítkovic. Jak se do Ostravy-Vítkovic dostanu, když z Ostravy-Svinova nejede vlak? – Vystupte v Ostravě-Svinově, přejděte na zastávku Ostrava, Svinov, mosty, ze které můžete využít spojů linek MHD Ostrava.
  2. Cestuji z Hrabůvky do Havířova, jaké spojení mám použít? – Použijte autobus náhradní dopravy ze zastávky Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika do železniční stanice Ostrava-Kunčice. Zde přestupte na příslušný vlak jedoucí do Havířova. 
  3. Mohu se autobusem náhradní dopravy přepravit ze zastávky Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika do zastávky Ostrava, Vítkovice, kolonie Jeremenko a opačně? – Ne, mezi těmito zastávkami nelze realizovat přepravu cestujících. Zatávka slouží pouze pro nástup (ve směru Ostrava-Kunčice), respektive pro výstup (ve směru Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika.
  4. Cestuji z Opavy do Hrabůvky, jaké spojení mám použít? – Vystupte v Ostravě-Svinově, přejděte na zastávku Ostrava, Svinov, mosty, ze které můžete využít spoje linek MHD Ostrava.
  5. Jak bude veden spěšný vlak do Beskyd? – Spěšný vlak bude veden z železniční stanice Ostrava-Svinov, na své trase do Ostravy-Kunčic a dále do Beskyd zastaví v železničních stanicích Ostrava hl. n. a Ostrava střed. Cestující mohou pro svou cestu využít některé z výše uvedených stanic.