KODIS

Změny na linkách ODIS od 2. 9. 2018

Od neděle 2. 9. 2018 dochází ke změnám v jízdních řádech na linkách ODIS. Je zrušeno prázdninové omezení a linky budou provozovány podle jízdních řádů pro školní rok. 

Ke změnám jízdních řádů bude vydán 2. dodatek knižního jízdního řádu pro oblast Ostravsko.

Podrobný přehled změn linek ODIS

Jízdní řády platné od 2. 9. 2018 jsou zveřejněny na webových stránkách v sekci jízdní řády.

Změny jízdních řádů na Karvinsku a Orlovsku

Od 2. 9. 2018 dochází k vybraným změnám ve veřejné dopravě v oblasti Karvinska. V průběhu posledních měsíců docházelo k vyhodnocování připomínek cestujících a místních samospráv s cílem nastavit jízdní řády tak, aby vyhovovaly co největšímu počtu cestujících.

533 – na lince je upraven jízdní řád na základě požadavků cestujících a místních samospráv. Změny se týkají zejména zavedení nových zrychlených spojů vedených z Havířova do Karviné a zpět přes zastávku Karviná,Nové Město,Osvobození a zavedení další spojů na požadavky cestujících a místních samospráv.

534 – na lince je v pracovní dny upraven spoj 6, který nově ze zastávky Orlová,Lutyně,vě­žáky odjíždí o 10 minut dříve, v 6.10 hod.

535 – na lince je v pracovní dny zrušen spoj 6, který je nově veden jako linka 539 přes Dětmarovice.

536, 538 – na linkách dochází z důvodu nízkého vytížení k úpravám vedení spojů v dopoledních hodinách pracovního dne.

539 – na lince je v pracovní dny upraven spoj 2, který nově ze zastávky Orlová,Lutyně,vě­žáky odjíždí o 5 minut dříve, v 4.00 hod. Tento spoj je nově veden jako spoj 202 také o víkendech. Na lince je také v pracovní dny nově veden spoj s odjezdem v 6.10 hod. ze zastávky Orlová,Lutyně,vě­žáky ve směru do Karviné. O víkendech je také zaveden spoj, který vyjíždí ze zastávky Karviná,Fryštát,au­t.nádr. do Orlové v 5.00 hod.

546 – na lince dochází na základě požadavků k úpravě časových poloh spojů 5 a 6. Spoj č. 5 nově ze zastávky Karviná,Fryštát,au­t.nádr. ve směru do Bohumína odjíždí v 5.35 hod., spoj č. 6 ze zastávky Bohumín,Pudlov,ŽD točna ve směru do Karviné odjíždí v 6.12 hod.

564 – na základě požadavků cestujících a místních samospráv dochází v pracovní dny k prodloužení spoje č. 2 z Orlové až do Věřňovic, je zaveden nový spoj č. 15 s odjezdem z Věřňovic v 6.40 hod. Spoj č. 3 nově odjíždí z Věřňovic v 7.10 hod.

582 – na lince je v pracovní dny spoj 35 nově výchozí již z Karviné, a to náhradou za spoj 41 linky 583, který je nově veden v lince č. 533 a Stonavu neobsluhuje. Spoj 36 je pro nízké využitá zrušen.

583 – na lince je upraven jízdní řád na základě požadavků cestujících a místních samospráv. Mimo jiné je přetrasován spoj 8 této linky přes zastávku Stonava,,PZKO, který slouží pro návoz dětí do základní školy. Vybrané spoje linky jsou převedeny do linky č. 533 a již Stonavu neobsluhují.

Na dalších linkách č. 555, 557, 558, 559, 560, 565 dochází vzhledem k požadavkům cestujících a místních samospráv k dalším úpravám v jízdních řádech vybraných spojů této linky, důvodem změn je zajištění návazností mezi spoji těchto linek a dalšími spoji jiných linek

 

Změny na linkách MHD Ostrava

LINKA č. 27

  • Ve směru do Proskovic spoje linky č. 27 nově obsluhují zastávku Kláš­terského.

LINKA č. 29

  • Spoje linky č. 29 jedoucí na zastávku Ludvíkova nepokračují dále na zastávku Šenov náměstí a naopak spoje jedoucí na zastávku Šenov náměstí nejedou přes zastávky Kamčatka, Míroděv a Ludvíkova.
  • Od 2. 9. 2018 dochází ke změně v organizaci dopravy na zastávce Kaple.

LINKA č. 44

  • V pracovních dnech od pondělí do pátku v době od cca 04:00 h do cca 08:30 h pojedou ranní spoje linky č. 44 ze zastávky Řecká nově přes zastávku Svinov mosty d.z. až na konečnou zastávku Svinov nádraží (a zpět).
  • V uvedeném časovém období tak spoje linky č. 44 nebudou obsluhovat zastávky Třebovice Tesco.

LINKA č. 50

  • Aktuálně odkloněné spoje linky č. 50, z důvodu rekonstrukce mostu přes ul. Místeckou, jedoucí v úseku zastávek Petra Křičky – Českobratrská odklonem přes zastávku ÚAN, pojedou od 2. 9. 2018 v relaci zastávek Petra Křičky – ÚAN – Českobratská již natrvalo.
  • Zastávka Nádraží střed nebude linkou č. 50 obsluhována.

LINKA č. 101

  • V pracovních dnech od pondělí do pátku budou vybrané spoje linky č. 101 ze zastávky LDN nově pokračovat v trase přes zastávky Petřvald rozc. – Kaple – Kamčatka – Míroděv až na konečnou zastávku Ludvíkova (a zpět).
  • V trase Hranečník – Ludvíkova budou využívány výhody tzv. parciálních trolejbusů, které jsou vybaveny bateriemi pro provoz mimo trolejové vedení.