KODIS

ODISapka – nová mobilní aplikace pro cestování v ODIS

Koordinátor ODIS připravil pro cestující veřejnost novou aplikaci ODISapka, která je určená pro mobilní telefony. ODISapka je nyní plně k dispozici ke stažení pro operační systémy Android a iOS. ODISapka dokáže vyhledat dopravní spojení v rámci integrovaného dopravního systému ODIS podle konkrétních zastávek i podle zadaných míst.

Prostřednictvím QR kódu také prodá jízdenku na vyhledané spojení bez ohledu na počet a druh dopravců. Umí také bez zadání spojení prodat jednotlivé jízdenky pro většinu městských zón a také např. celosíťovou 24hodinovou jízdenku. Cena jednotlivých jízdenek zakoupených přes ODISapku je nejvýhodnější v rámci ODIS – na úrovni cen jízdenek hrazených čipovou kartou ODISka.

ODISapka s výjimkou železničních dopravců zobrazí také on-line odjezdy z kterékoliv zastávky v rámci ODIS. Znamená to, že zohlední případné aktuální zpoždění. Realizaci projektu ODISapka dotoval Moravskoslezský kraj částkou téměř 8 milionů korun.

Od 16. 10. 2020 přináší aktualizace ODISapky:

  • možnost zapamatovat si platební kartu v aplikaci, při dalších nákupech již není nutné zadávat identifikační údaje platební karty
  • možnost zdarma stornovat zakoupenou jízdenku nejpozději 15 minut před počátkem její platnosti