KODIS

Změny na linkách ODIS od 1. 9. 2021

Vážení cestující,

Po pravidelném termínu změn, který připadá na 29. 8. 2021, dochází k dalším změnám v jízdních řádech od 1. 9. 2021.

V tento termín dojde ke změně v jízdních řádech MHD Ostrava včetně rozsáhlých změn v provozu ve městě Klimkovice a v městských obvodech Polanka a Krásné Pole. Těmto změnám se věnujeme v samostatné aktualitě.

Ve shodný termín započne provoz nové linky 927 propojující města Kopřivnice, Příbor a Nový Jičín s železniční stanicích v Hranicích na Moravě, kde jednotlivé spoje navazují na spoje vlakové. I k této novince naleznete na našich stránkách samostatnou aktualitu.

Ve shodný termín pak také dochází ke změnám v provozu v obci Petrovice u Karviné, kde se mění jízdní řád železniční dopravy (budou zavedeny přímé vlakové spoje linky S4) a naopak se za jiné nevytížené vlakové spoje zavádějí nové spoje autobusové linky 537. Samostatnou aktualitu také naleznete na našich webových stránkách.

V souvislosti s výše uvedenými změnami, ale také z důvodu jiných požadavků či z důvodu nízkého počtu přepravených cestujících však od shodného termínu dochází také k dalším změnám:

537 – linka bude vybranými spoji prodloužena do Trasy Karviná – Petrovice u Karviné – Dětmarovice – Orlová, v úseku Dětmarovice – Orlová nahradí vybrané zrušené spoje linky 539

539 – na lince jsou zrušeny spoje s nízkým využitím cestujícími, v úseku Dětmarovice – orlová jsou některé z těchto spojů nahrazeny novými spoji linky 537

540, 541 – na linkách zabezpečujících spojení Karviné s dolem ČSM ve Stonavě jsou zrušeny málo vytížené spoje

544 – provoz na lince je z důvodu nízkého využití přerušen

Dále upozorňujeme, že od shodného termínu dochází ke změně organizace dopravy v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati na ul. Sokolská a třída a Hlučínská v Ostravě-Přívoze, což ovlivní provoz všech autobusových linek ve směru na Hlučínsko.