KODIS

Jakou jízdenku dostanu?

Při cestování v rámci jedné tarifní oblasti MĚSTO (pouze u dopravců ARRIVA MORAVA a.s., ČSAD Karviná a.s., ČSAD Havířov a.s. a ČSAD Vsetín a.s.), či OSTRAVA XXL (pouze u dopravců Dopravní podnik Ostrava a.s., ARRIVA MORAVA a.s., TQM-holding s.r.o., ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s. na linkách č. 531, 532, 550, 551, 552 a 554) a Transdev Morava s.r.o. je cestující odbaven dle tarifu platného pro tuto oblast.

Platba jízdného z elektronické peněženky se s výjimkou cestování na jednotlivé jízdné v MHD Opava, MHD Studénka, MHD Frýdek-Místek, MHD Havířov a MHD Orlová řídí Tarifem ODIS stejně jako platba v hotovosti. Cestující se tak v rámci tarifní oblasti REGION přepravuje za jednotlivé jízdné REGION, které je složeno ze základní sazby, jež je vždy shodná, a jednotlivých tarifních úseků. Čím dále cestující jede, tím je pro něj jeden kilometr cesty levnější. Při přestupu do 45 minut od výstupu z předchozího spoje se navíc základní sazba znovu nehradí.

Při cestování z tarifní oblasti MĚSTO (resp. OSTRAVA XXL) do jiné tarifní oblasti MĚSTO či do oblasti REGION je cestující vždy odbaven jako v případě cesty v rámci tarifní oblasti REGION.