KODIS

Bezkontaktní platební karta

V případě, kdy cestující využívá služeb pouze jednoho z dopravců zapojených do Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje, a to služeb Dopravního podniku Ostrava a.s., může pro své cestování využít pouze také svou bezkontaktní platební kartu.

Dlouhodobé časové jízdenky

Od 7. 2. 2018 mají cestující Dopravního podniku Ostrava a.s. možnost přiřadit svou dlouhodobou časovou jízdenku ke své platební kartě. Veškeré úkony včetně registrace platební karty a nákupu dlouhodobé časové jízdenky je nutné provést buď online na portálu Platební karty, nebo na jednom z prodejních míst Dopravního podniku Ostrava a.s.

Principy odbavení jsou shodné s bezkontaktní čipovou kartou ODISka:

  • pro bezkontaktní platební karty Visa a Mastercard,
  • shodné podmínky odbavení jako v případě odbavení ODISkou,
  • prozatím pouze u Dopravního podniku Ostrava a.s.,
  • pouze obyčejné jízdné a jízdné pro důchodce a studenty.

Jednotlivé jízdenky

Od 30. 6. 2016 byla možnost zakoupení elektronických jednotlivých jízdenek Ostrava XXL ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava a.s. rozšířena také pro uživatele bezkontaktních bankovních platebních karet spadajících pod karetní asociace Visa a Mastercard. Takoví cestující si od tohoto termínu mohou pomocí své platební karty vzhledem k nemožnosti určení nároku na slevu zakoupit jednotlivé obyčejné jízdné. Zúčtování bude prováděno vždy denně v clearingovém centru Koordinátora ODIS s.r.o., přičemž budou zúčtovány veškeré jízdy provedené od 3:00 h jednoho dne do 2:59 h dne druhého. V případě, že cestující v rámci tohoto zúčtovacího období překročí cenu 24hodinové jízdenky dané tarifem, bude mu účtována cena této jízdenky.

Principy odbavení jsou shodné s bezkontaktní čipovou kartou ODISka:

  • pro bezkontaktní platební karty Visa a Mastercard,
  • shodné podmínky odbavení jako v případě odbavení ODISkou,
  • prozatím pouze u Dopravního podniku Ostrava a.s.,
  • pouze obyčejné jízdné,
  • při překročení ceny 24hodinové jízdenky dané tarifem za zúčtovací období, účtována pouze tato cena.

Od 7. 2. 2018 mají cestující využívající bezkontaktní platební kartu pro úhradu jednotlivého jízdného možnost uhradit jízdné taktéž spolucestujícím či uhradit jízdné pro zavazadlo či psa. V jednu chvíli mohou být k platební kartě evidovány maximálně 4 tzv. dokupované jízdenky pro spolucestující, zavazadla či psy.

Webové rozhraní pro držitele platební karty

Přihlášení do webového rozhraní použitých platebních karet v dopravě v portálu Platební karty vyžaduje registraci. Je nutné zadat emailovou adresu, která je současně uživatelským jménem, a heslo.

V případě problémů s odbavením platební karty na terminálu je nutné obrátit se na vydavatelskou banku, případně je možné využít emailovou adresu dopravnireseni@csob.cz. V případě reklamace výše účtované částky je nutné ji provést na výše uvedené adrese webového rozhraní, písemně na emailu reklamace@kodis.cz, případně osobně v Dopravním infocentru Koordinátora ODIS s.r.o. na ulici Poděbradova 2 v Ostravě-Moravské Ostravě.