Припинення безкоштовного перевезення громадян України в рамках Інтегрованої транспортної системи Моравсько-Сілезького краю ODIS
Безкоштовні перевезення громадян України в рамках Інтегрованої транспортної системи Моравсько-Сілезького регіону ODIS припиняються 30. 09. 2022.
Bezplatná přeprava občanů Ukrajiny v rámci Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS bude ukončena k 30. 9. 2022.
Pro nejvýhodnější cestovaní v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS využijte bezkontaktní čipovou kartu ODISka.
Aktuality
Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.
Posilujeme dopravu během festivalu Soldout
V souvislosti s konáním hudebního festivalu Soldout od čtvrtku 23. července do soboty 25. července 2026 budou pro návštěvníky zajištěny mimořádné autobusové spoje.
Posilujeme dopravu během festivalu Štěrkovna Open Music
V době konání festivalu Štěrkovna Open Music od čtvrtku 23. července do soboty 25. července 2026, resp. do brzkých ranních nedělních hodin, jsou pro návštěvníky zajištěny mimořádné autobusové a vlakové spoje.
Organizace provozu linek ODIS během letních prázdnin
Z důvodu zkrácení školního roku 2025/2026 a s ním souvisejícím prodloužením letních prázdnin dojde již od pondělí 29. června do pondělí 31. srpna 2026 k omezení provozu na linkách ODIS.
Vlakem až na Slovensko: Víkendové spoje „Gorol“ nově propojí Slezské Beskydy s Čadcou
Cestování v česko-slovenském pohraničí bude na severovýchodě republiky od nadcházejícího víkendu ještě snazší. Od soboty 20. června zamíří linka R61 až do Čadce.