Na tratě v Moravskoslezském kraji na začátku června poprvé vyjela elektrická jednotka RegioPanter Českých drah s celovozovým polepem v červených barvách Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.
V tomto týdnu se vlak slavnostně představil veřejnosti i na železničním veletrhu Rail Business Days v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě a následně bude k vidění na regionálních spojích v kraji. Červený RegioPanter s polepem vyobrazujícím produkty ODIS vznikl v rámci spolupráce mezi Českými drahami a Moravskoslezským krajem.
„Moravskoslezský kraj je objednatelem regionální železniční dopravy. Našim cestujícím se snažíme zajistit co nejkvalitnější služby a zároveň je upozornit na možnosti, které jim náš integrovaný systém nabízí. Proto jsme RegioPanter polepili ve vizuálním stylu krajského koordinátora dopravy KODIS,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Ing. Radek Podstawka s tím, že jednotka doplňuje již dříve nasazené červeně polepené vozy – reklamní tramvaj a trolejbus v Ostravě a trolejbus v Opavě.
„V letošním roce skutečně posouváme laťku v propagaci krajské veřejné dopravy. Po tramvaji a dvojici trolejbusů budeme nově cestujícím představovat veřejnou dopravu i na moderním vlaku. Věřím, že „ODISový“ vlak cestující nepřehlédnou a ocení tuto formu představení výhod cestování s ODISem – od ODISky přes ODISapku až po výhodné 24hodinové jízdenky,“ uvedl jednatel společnosti Koordinátor ODIS Ing. Aleš Stejskal.
Aktuality
Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.
Zavedení nové autobusové linky do Luhačovic
Cesta do luhačovických lázní bude pro zájemce z Moravskoslezského kraje v sezóně jednodušší. V pátek 3. dubna bude uvedena do provozu nová autobusová linka 976 Luhačovice – Havířov.
Obnovení pravidelného provozu na lince S15 v úseku Mikulovice – Jeseník
Dne 31. března 2026 končí dlouhodobá výluka na trati 318 v úseku Jeseník – Mikulovice, která probíhala v souvislosti s odstraňováním povodňových škod z podzimu roku 2024.
Konec výjimky při nákupu železničních jízdenek
Bezhotovostní odbavení ve vlaku u vlakové obsluhy bude zpoplatněno.
Na nádražích v Moravskoslezském kraji ožívají nové automaty na jízdenky. Cestování napříč krajem tak bude zase o něco snazší.
Od února 2026 společnost Koordinátor ODIS postupně uvádí do provozu celkem 35 nových samoobslužných prodejních automatů jízdného.