Koordinátor ODIS s.r.o.
přibližně 2 měsíce

Železniční prodejní terminály ODIS – nově i ve stanicích

Koordinátor ODIS, organizátor Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS, inicioval pořízení prodejních terminálů do železničních vozidel, zajišťujících regionální osobní dopravu v rámci ODIS na území Moravskoslezského kraje. Nově byly v těchto dnech obdobné terminály instalovány a zprovozněny rovněž v železničních stanicích Třinec, Vendryně a Ostravice, zastávka.

Cílem je umožnit cestujícím nákup jízdenek moderním bezhotovostním a bezkontaktním způsobem především ze stanic a zastávek, kde není provozována osobní pokladna vůbec nebo jen v omezeném rozsahu, a kde si cestující musí často jízdenku pořizovat u průvodčího.

Prodejní terminály byly postupně instalovány do vozidel Českých drah provozovaných na linkách S6 Ostrava – Frýdek Místek – Frýdlant nad Ostravicí – Frenštát pod Radhoštěm, S8 Studénka – Příbor – Kopřivnice – Veřovice, S10 Opava – Krnov – Bruntál – Valšov –Rýmařov / Moravský Beroun a S33 Suchdol nad Odrou – Odry – Vítkov – Budišov nad Budišovkou.

Prodejní terminál umožnuje zakoupení jízdenky za jednotlivé jízdné v Tarifu ODIS, a to z kterékoliv do kterékoliv železniční stanice, resp. zastávky v rámci ODIS obsluhované dopravcem České dráhy. Jízdenka se zapisuje na dopravní čipovou kartu ODISka, o zakoupení jízdenky není vytištěn již žádný doklad. Obsluha prodejního terminálu je dotyková.

Na dopravní kartu ODISka lze zakoupit i jízdenku pro spolucestujícího, popř. psa nebo zavazadlo.

Koncem letošního roku chceme rozšířit možnost úhrady jízdného na všech terminálech i o platby bankovními platebními kartami.

Návod pro použití samoobslužných železničních terminálů

Aktuality

Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.

Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Od neděle 11. prosince 2022 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám.

8 dní
Spuštění Městské karty Krnov na ODISce

Spuštění Městské karty Krnov na ODISce

Funkcionalitu Městské karty Krnov lze zdarma aktivovat na libovolné čipové kartě ODISka.

11 dní
Změny jízdních řádů od 11. 12. 2022

Změny jízdních řádů od 11. 12. 2022

Od neděle 11. prosince 2022 dochází ke změnám jízdních řádů linek ODIS.

22 dní
Dopravní infocentrum ODIS Ostrava

Dopravní infocentrum ODIS Ostrava

Dopravní infocentrum ODIS Ostrava od 2. 11. 2022 nově na ul. Poděbradova.

přibližně měsíc
Zobrazit více aktualit