Koordinátor ODIS s.r.o.

Letiště Leoše Janáčka

Spojení na Letiště Leoše Janáčka

Letiště

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je třetí největší letiště v České republice s pravidelným mezinárodním provozem. Letiště se nachází 20 kilometrů jižně od Ostravy u města Studénka. 

Letiště je propojeno veřejnou dopravou prostřednictvím regionální a železniční dopravy. 

Vedle příletové haly se nachází hala železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, která je obsluhována linkou S4 v trase Mošnov,Ostrava Airport – Studénka – Ostrava – Bohumín – Petrovice u Karviné. Spojení je zajištěno moderními jednotkami RegioPanter s bezbariérovým přístupem. 

Před halou železniční stanice se nachází autobusové zastávka Mošnov,Airport,nádraží, která je obsluhována linkami 331 Ostrava – Stará Ves nad Ondřejnicí – Petřvald – Mošnov; 333 Ostrava – Mošnov; 632 Kopřivnice – Příbor – Mošnov a 670 Nový Jičín – Sedlnice – Mošnov – Ostrava.

Od 1. 5. 2023 je provozována nová autobusová linka Airport Express zajišťující přímé spojení Letiště Leoše Janáčka v Mošnově s vybranými hotely a dopravními uzly v Ostravě. Více informací naleznete na zvláštní stránce dopravce. 

Jízdenky je možné zakoupit prostřednictvím mobilní aplikace ODISapka, dále ve vlacích u vlakového personálu, na autobusových linkách 331, 333, 632 a 641 ve vozidlech u řidičů a na lince Airport Express přiložením bezkontaktní platební karty či ODISky k terminálu při nástupu do vozu.